Vážení a milí posluchači,

sekáváme se pošesté a já vám mohu s radostí představit 10 koncertů festivalu Hudební setkání. Sestavit koncertní řadu nabízí nespočetné množství kombinací a v závěru dubna pak vznikne konečný program, o jehož podobě jsem neměl leckdy ani ponětí. Podtitul festivalu je Za tichem s Beethovenem, protože uvědomíme li si, že za vším co vzniká, hudbu nevyjímaje, stojí nejprve ticho, napadá mě právě on jako první. Jde o vnitřní ticho plné pozornosti, které si Beethoven uvědomoval a o kterém hovořil - když ustanou myšlenky.

Poprosil jsem umělce, zda by mohli zařadit do programu jeho skladby a budete tak mít možnost slyšet Beethovenovu tvorbu ze všech období jeho života. Od raných skladbiček až k poslednímu smyčcovému kvartetu v podání Škampova kvarteta. Samozřejmě uslyšíte i jiné autory, zavítáte na zámek Jezeří, Velké Březno nebo Krásný Dvůr, Jaroslav Tůma, jak loni slíbil, přiveze klavichord a kl. klavír, Monika Knoblochová zase cembalo a virginal, Jan Jiraský zahraje celý Bachův Dobře temperovaný klavír a Igor Ardašev představí Schuberta a Ference Liszta. Beethovenově tvorbě pak věnuje celý večer Ivan Klánský.

Hana Maciuchová s Vilémem Veverkou vytvořili další nový program, tentokrát pro zámeček Větruši, dále se potkáte s Josefem Somrem, Janem Hartlem nebo Petrem Kostkou a také s nejmladší generací hudebníků.

Vážení a milí posluchači, umělci věnují pozornost skladbám a na vás je, abyste věnovali plnou pozornost jim. Za hudbou vyvstane ticho a tím vznikne SETKÁNÍ, o kterém Beethoven hovořil.

Na shledanou s vámi se těší Michal Mašek.

Michal Mašek